Salone del Mobile 2019 - Jakość i Styl w Twoim domu

Przejdź do treściNATUZZI ITALIA NA SALONE DEL MOBILE MEDIOLAN 2019
Natuzzi świętował 60-lecie projektowania na Salone del Mobile, czerpiąc inspirację z Matki Ziemi i wyjątkowego ducha swojej ojczyzny w Apulii, gdzie w 1959 roku Pasquale Natuzzi rozpoczął długą, namiętną i dalekowzroczną podróż przez sektor meblarski. Wtedy, pod kierownictwem dyrektora kreatywnego Pasquale Juniora Natuzzi, miejsca, w których wszystko się zaczęło, dały życie nowej wizji życia, która jak zawsze „ czerpie inspirację i składa hołd ziemi ”.

Kolekcja Natuzzi Italia na Milan Design Week 2019 jest najważniejszym wyrazem pragnienia osiągnięcia piękna, w jego najbardziej autentycznym i głębokim sensie, na długiej nieprzerwanej drodze do odkrycia, poszukującego dogłębnego zrozumienia tożsamości. Jego przesłaniem jest to, że piękna nie można osiągnąć, dopóki etyka i estetyka nie będą zbiegać się. Idealny kształt, najbardziej kreatywne rozwiązanie, najbardziej harmonijny system reguł, w którym etyka i estetyka pokrywają się, należą tylko do Natury: jej jest prawdziwa esencja piękna.

KOLEKCJA SELVA NATUZZI ITALIA MEDIOLAN 2019
Selva to modułowy system kanapowy hiszpańskiego projektanta Enrique Marti który łączy dwa różne estetyczne i artystyczne języki, futuryzm i secesję. Od futuryzmu czerpie swój geometryczny, konstruktywistyczny styl i łączy go z zmysłowymi tomami i hojnością, które charakteryzują secesję z początku XX wieku, by przekazać elegancję, luksus i spokój. Sofa ma elegancką, metalową ramę z mosiężnymi stopkami, która podtrzymuje lakierowaną drewnianą podstawę z tapicerowanymi modułami o różnych rozmiarach. Wygodne oparcia utrzymują poduszki o różnych kształtach i rozmiarach, co sprawia, że ​​siedzisko jest wygodniejsze i zwiększa liczbę możliwych permutacji dekoracyjnych. Duży cylindryczny podłokietnik to detal, który nie pozostaje niezauważony. W wersji modułowej sofa Selva ma zaokrąglony róg, który sprawia, że ​​atmosfera jest jeszcze bardziej przyjemna. Itria, z wyrafinowanymi zestawieniami materiałów.
Kolekcja Selva Natuzzi Italia
Kolekcja Selva Natuzzi Italia
Kolekcja Selva Natuzzi Italia
Kolekcja Selva Natuzzi Italia

KOLEKCJA AMALIA NATUZZI ITALIA MEDIOLAN 2019
Współpraca z Bernhardt & Vella powraca z kolekcją siedzeń Amalia. Kolekcja siedzeń Amalii kradnie światło reflektorów dzięki przyciągającej wzrok okrągłości, wynikającej z zestawień architektonicznych kształtów geometrycznych i pełnych miękkości. Wygodny, pojemny dormeuse to przyjemne gniazdo zachęcające do przytulenia się i odpoczynku, z wysokim przytulnym oparciem zakończonym miękkimi poduszkami. Dębowe stopy o różnych wysokościach dodają pionowości do otaczających krzywych. Amalia występuje również w wersji fotelowej, mniejszej, ale o tym samym romantycznym kształcie.
Kolekcja Amalia Natuzzi Italia
Kolekcja Amalia Natuzzi Italia
Kolekcja Amalia Natuzzi Italia
Kolekcja Amalia Natuzzi Italia

KOLEKCJA ERGO NATUZZI ITALIA MEDIOLAN 2019
Ergo Natuzzi Italia, kolekcja sypialni zaprojektowana przez Rossa Lovegrove'a dla Natuzzi Italia, jest doskonałym podsumowaniem podróży marki w trakcie jej ewolucji. Są to narodziny nowej ery Natuzzi, najczystszego znaku nowego kierunku stylistycznego powierzonego Pasquale Junior Natuzzi, z okazji 60 urodzin marki. Ergoszezlong jest zarówno pierwotny, jak i futurystyczny, złożony z płynnych, minimalistycznych kształtów. Kształty, które znajdują odzwierciedlenie w każdym elemencie kolekcji: miękkie, uspokajające kontury łóżka i wiszące nad nim żyrandole niczym niewyczuwalna chmura. A potem lokaj stoi z hojnym profilem; duża komoda i lampa podłogowa z aluminiowymi łodygami przypominającymi cienkie gałęzie, skoordynowany dywan i lustro utworzone bez farb ołowiowych. Ergo przypomina naturalne cechy biologiczne, z ich czystą, niezanieczyszczoną esencją, będącą zbiorem nie zawierającym niczego, co mogłoby zaszkodzić środowisku lub ludziom, przy użyciu odpowiedzialnych, odnawialnych i nadających się do recyklingu materiałów. Użyte drewno pochodzi z plantacji posiadających certyfikat FSC®, prawidłowo i odpowiedzialnie zarządzanych, w oparciu o rygorystyczne normy środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, bez części metalowych. Stosowane kleje wodne są wolne od formaldehydu. Wszystkie wykończenia są woskiem naturalnym. Jedynym używanym metalem jest aluminium, materiał nadający się do recyklingu. Włókna tekstylne użyte do tapicerki są organiczne - len, wełna i bawełna. Materac jest w 100% naturalnym lateksem. Zastosowane żarówki są diodami LED o bardzo niskim zużyciu energii.
Kolekcja Ergo Natuzzi Italia
Kolekcja Ergo Natuzzi Italia
Kolekcja Ergo Natuzzi Italia
Kolekcja Ergo Natuzzi Italia
KOLEKCJA CAVA NATUZZI ITALIA MEDIOLAN 2019
Cava, zaprojektowana przez Mauro Lippariniego, to modułowa kolekcja mebli do salonu z elementami do siedzenia, powierzchniami stołu, stołami ze szkła kryształowego i stolikiem do kawy z metalową ramą. Wysoce wszechstronny, może być użyty do dostosowania dowolnego rodzaju przestrzeni życiowej, dostosowując się do specyficznych potrzeb i zmieniających się funkcji salonu. Sofa Cava, dostępna w kilku wersjach narożnych i liniowych, jest wyspą komfortu, zakotwiczoną w drewnianej i metalowej podstawie z szerokimi siedzeniami i hojnymi, miękkimi podłokietnikami. Fotele wyposażone są w elektryczną regulację oparcia i podłokietnika, dzięki czemu możesz wybrać dla siebie odpowiednią pozycję, bez względu na to, czy prowadzisz intymną rozmowę, zabawiasz gości, czy ciesz się zasłużonym odpoczynkiem. Wszystkie poszczególne moduły są wymienne i można je dowolnie zmieniać, a także mogą być używane jako samodzielne elementy. Lipparini zaprojektował również stół jadalny Campus, z zaokrąglonymi krawędziami i elegancką strukturą z rygorystycznymi i racjonalnymi liniami oraz krzesłem do jadalni Valle.
Kolekcja Cava Natuzzi Italia
Kolekcja Cava Natuzzi Italia
Kolekcja Cava Natuzzi Italia
Kolekcja Cava Natuzzi Italia
KOLEKCJA DANDY NATUZZI ITALIA MEDIOLAN 2019
Marcel Wanders stworzył nową kolekcje Dandy dla Natuzzi, propozycja projektowa salonu w idealnej równowadze między atmosferą Apulii i metropolii, inspirowana powrotem globtrotera do początków, z jego bogactwem emocji, doświadczeń i inspiracji: kosmopolityczny dandys, który zawsze wraca do swojej ojczyzny. Skyline to system siedzeń z otwartymi i zamkniętymi podstawami, współczesna renowacja klasycznego mebla - sofy Chester. Okrągłość Chestera ma kwadratowe linie, podczas gdy oparcia, celowo są niedopasowane, przywołują panoramę wielkiej międzynarodowej metropolii. Szczególnie efektywne połączenie kunsztu i technologii można zobaczyć w pięknie pikowanym oparciu i siedzeniach wyposażonych w najnowocześniejsze mechanizmy relaksacyjne. W kolekcji Dandy znajduje się również bar, tarczowe skórzane stołki i otwarty regał. Arch regał z polerowanego chromu, jest modułowa i wolnostojące, z półkami w kolorze czarnego modrzewia. Konstrukcja łuku na froncie utworzona przez dwoje drzwi z wędzonego szkła jest zajęta przez lusterko z przyciemnianego szkła z tyłu i reprezentuje powrót do początków. Cytat z łuków starych miast Apulii, który pełni funkcję architektoniczną, która wykracza daleko poza zwykły tranzyt. Dami lampy nawiązuje do kształtu szkła gąsiory tradycyjnie stosowanych do fermentacji wina. Uroczy szezlong Dove z lekkimi, falistymi kształtami jest naturalnym uzupełnieniem przestrzeni życiowej, którą Wanders stworzył dla Natuzzi.
Kolekcja Dandy Natuzzi Italia
Kolekcja Dandy Natuzzi Italia
Kolekcja Dandy Natuzzi Italia
Kolekcja Dandy Natuzzi Italia
Wróć do spisu treści